Soğanın Mucizevi Bir Bitki Olduğunu Kanıtlayan 9 Şaşırtıcı Bilgi

Güçlü bir antioksidan, antibiyotik ve antibakteriyel olan soğan, pembeleşinceye kadar kızardığında değil çiğ çiğ tüketildiğinde bu özelliklerini size sunar. Biliyoruz kokuyor, fakat hayatınıza getirdiği güzellikleri gördükçe kokusuna aldırmayacağınızdan eminiz. 

1. Doğal öksürük şurubu
1. Doğal öksürük şurubu

everydayroots.com

Siz veya çocuğunuz öksürmeye başladığınızda hemen renklendirilmiş, tatlandırılmış sıvıların olduğu şişelere koşmayı deriz. Önce mutfağınıza uğrayın ve ezelden sağlığınız için yaratılmış soğanı kullanmayı deneyin.

Yuvarlak şekilde doğradığınız soğanı bir cam kavanoza yerleştirin, üzerine bir yemek kaşığı bal koyun. Bu işlemi kat kat uyguladıktan sonra kapağını kapatın ve dinlenmeye bırakın. 8-10 saat sonra suyunu salmış bir şekilde kullanıma hazır olacaktır. Taze tüketilmesi önemli, bu yüzden dolapta 2 günden fazla tutmayın.

 

2. Çorabın içinde bir ateş düşürücü
2. Çorabın içinde bir ateş düşürücü

Çocukların ateşi çıktığında başlarına sirkeli bez koymanın yanında bunu da uyguladığınızda daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Ayrıca normal zamanlarda bu uygulamayı kendinize de yapın. Bu uygulama kanın temizlenmesine ve toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. Ayak kokusundan şikayet ediyorsanız yine bu uygulamayı bir kurtarıcı olarak deneyin.

 

3. Soğuk algınlığında çiğ çiğ yiyin.
3. Soğuk algınlığında çiğ çiğ yiyin.

Soğuk algınlığına yakalandığınızı anladığınız anda bir soğan yiyin, tabi kaldırabiliyorsanız. Olmadı kaynatıp suyunu için. Birkaç saat içinde geçtiğini göreceksiniz.

4. Kulak ağrısına soğan cücüğü
4. Kulak ağrısına soğan cücüğü

Soğanın cücük diye bildiğimiz orta kısmı kulak ağrısına birebir. Gece yatmadan önce bir parça yerleştirin ve sabah ağrıdan kurtulmuş olarak kalkın. Bu uygulama kulak kirini de yumuşattığı için temizliği de kolay oluyor.

5. Gözünüze kaçan nesneleri çıkarın.
5. Gözünüze kaçan nesneleri çıkarın.

Bazen gözünüze toz, lif gibi görünmeyen nesneler kaçabiliyor. Bunun için mutfağa gidip bir soğan doğrayın ve ağlayın. Gözyaşınız sizi rahatsız eden neyse onu dışarı atacaktır. Ha eğer gözünüzü açamıyorsanız birinden kesmesini rica edin. Zira parmaklarınızdan olmak istemezsiniz.

6. Kesikler için soğan zarı
6. Kesikler için soğan zarı

Görünmez kazayla bir yerinizi kestiyseniz ilk aklınıza gelen şey soğan zarı olsun. Yarayı temizleyip sardığınızda hem kanamayı durduruyor hem de daha çabuk kapanmasını sağlıyor.

7. Ağrılı sivilcelerin kökünü kurutun.
7. Ağrılı sivilcelerin kökünü kurutun.

Kaynattığınız bir bardak süte ekmek doğrayın. Üzerine bir soğan rendeleyin ve bu karışımı iyice ezip lapa haline getirin. Lapanın içerideki enfeksiyonu dışarı atması için en az iki saat gerekiyor. Bu sürenin sonunda bölgeyi yıkayın ve iyice temizlenene kadar tekrar uygulayın.

8. Arı sokmaları ve böcek ısırmalarında etkili
8. Arı sokmaları ve böcek ısırmalarında etkili

Herkesin, özellikle de çocukların korkulu rüyası arı sokmalarının tedavisi de mutfağımızda. İğneyi çıkardıktan sonra bir parça doğranmış soğan, yara almış bölgeye konulduğunda içerideki zehri çeker ve iyileşmesine yardımcı olur.

9. Cilt sağlığınızı koruyun.
9. Cilt sağlığınızı koruyun.

Bir orta boy soğanı kesip suyunu sıkın. Pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Böylece hem yüzünüze kan gelecek hem de akneleri oluşturan bakterilerden korunmuş olacaksınız.Kaynaklar:

www.themirrorpost.com/2015/08/this-is-what-happen-when-you-put-cut-up.html?m=1

www.beautyglimpse.com/onion-skin-care-use/