Marvel’in Yeni Serileri Ne Zaman Geliyor?

Marvel son dönemde yayınladığı Daredevil serisi ile iyi bir çıkış yakaladı. Serinin ilk sezonu izleyiciler ve eleştirmenler tarafından çok beğenildi. O kadar ki, internet anketlerinde birinci çıkıyor.

Yakaladığı başarının ardından 2. sezonu duyuran Marvel, takipçilerini beklentiye soktu. Yalnız bu dizi, tek beklenen dizi değil. Duyurusu yapılan fakat henüz çıkış tarihi bilinmeyen dört dizi daha var.

1. Daredevil 2. Sezon
1. Daredevil 2. Sezon

Matt Murdock, 12 yaşında gözlerine radyoaktif madde dökülmesiyle kör olmuştur. Fakat bunun karşılığında diğer 4 duyusu güçlenmiştir. Ayrıca kulakları radar olarak görev yapmaktadır. Boksör olan babası onu eğitmiştir. Babasını öldürten Kingpin baş düşmanı haline gelir. İntikam almak için geceleri kostüm giyerek kötülere karşı savaş başlatır. Gündüz bir avukat, geceleri ise Daredevil’dir.

2. sezon 2016’ya tarihlense de ne zaman yayınlanacağı meçhul. Bu senenin sonunda yapımına başlanacak olan dizinin kastında da değişiklikler bekleniyor.

2. Jessica Jones
2. Jessica Jones

Kimyasal bir sızıntı sonucu insanüstü yetenekler kazanmıştır. Yaşadığı trajedilerden sonra hayatını tekrar kurmaya karar verir. Özel dedektif olarak hayatına devam ederken, şeytanlar peşini bırakmaz ve sahip olduğu güçleri yeniden kullanmak zorunda kalır.

Imdb, diziyi 2015 Kasımına tarihlemiş. Fakat Netflix’ten yapılan muğlak açıklamalar, yayın tarihinin 2016’ya sarkabileceğini gösteriyor.

3. Luke Cage
3. Luke Cage

İşlemediği bir suçtan ötürü hapis yatan Luke Cage, üzerinde uygulanan birçok deney sonunda insanüstü özellikler kazanır. Artık her türlü darbeye dayanıklı bir derisi vardır.
 

Bu dizi de diğer kardeşleri gibi 2016’nın belirsiz bir zamanına tarihlenmiş görünüyor.

4. Iron Fist
4. Iron Fist

Iron Fist bir dövüş sanatları ustası. Bir ejderha darbesiyle kazandığı güçlerini, gerektiği yerde ölçülü şekilde kullanmasını biliyor.
 

Henüz kastı bile ortada yokken yayın tarihi ile ilgili bilgi beklemek saflık olur.

 

5. Defenders
5. Defenders

Dizi, Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist karakterlerini bir araya getirecek. Kahramanlar güçlerini birleştirip New York’un kötülüklerinin kökünü kazıyacaklar.

Bu proje için heyecan yapmak biraz erken olur. Yukarıda saydığımız dizilerin oyuncuları yer alacak bu dizide. Böyle olunca muhtemelen, bu seriler bitmeden yayınlanmayacak. E bu da epey bir zaman gerektiriyor. Beklemeye devam.