Doğada Nadir Görülen Ateş Hortumunu 4K Ağır Çekimde İzleyin

Canlılara zarar gelmesi, kaynak yitimi, hava kirliliği gibi etmenler işin içine girdiği için, orman yangını hiç istemediğimiz bir olaydır. Fakat başka türlü göremeyeceğimiz bir doğa hadisesi meydana gelir bu yangınlar sırasında: ateş hortumu.

Ateş hortumunun oluşması için gereken şart, havanın sıcak ve kuru olması. Bu hava, döne döne yükselir ve ateşle birleşince müthiş bir görüntü çıkar ortaya. Tabi ki uzaktan. Çünkü sıcaklık değeri 1000 dereceye kadar çıkar. Ayrıca etrafında ne kadar çer çöp, kül, kor gibi madde varsa hepsini havaya kaldırır ve hareket ettikçe bunları etrafa saçar.


Bu tehlikeli olay iki çılgın tarafından yapay şekilde oluşturulmuş. Bir kova içerisinde yaktıkları ateşi bir düzine vantilatör kullanarak hortum haline getirmişler. Kontrollü şekilde yaktıkları için de çevreye zararı olmamış; hava kirliliğini saymazsak.
 


4K kameralarla 1000fps ile 2500fps'de çekilen ateş hortumunun alevleri ağır çekimde adeta dans ediyorlar. Bu eşsiz deneyimi bizlere yaşatan gençlerin Youtube kanalını mutlaka ziyaret edin. İyi seyirler!